Nanoimplant™ - jednoduchý, rychlý a spolehlivý

První dentální implantát z nanostrukturního titanu na světě

Použitý nanostrukturní titan je čistoty 99%. Vyznačuje se mimořádnými mechanickými vlastnostmi. Průměr Nanoimplantu je 2,0; 2,4 a 3,5 mm. Jeho pevnost je ekvivalentní pevnosti implantnátu 3,5 mm! Kuželový tvar intraosseální části délek 8, 10, 12 a 14 mm s vysokým závitem (poměr závitu k válcovému průměru je 1,29!) je zakončen leštěnou gingivální částí, nad kterou je kuželová nadstavba. K Nanoimplantu je dodáván protetický implantát a otislovací čepičky. Instrumentarium je ve složení slizniční trepan, kulový vrták, preparační vrták, kalibrační měrka, zaváděcí klíč, račna a pinzeta.
Implantát Nanoimplant® lze použít jako samostatný plnohodnotný pilíř v horní i dolní čelisti. Tento implantát se na rozdíl od známých miniimplantátů neláme.

První Nanoimplanty byly zavedeny a ihned zatíženy v r. 2005 p. prim.MUDr. D. Hrušákem, PhD. na stomatologické klinice v Plzni.

Demonstrace, operace a protetika jsou jednotlivé části videozáznamu, který byl pořízen za účelem výuky Implantačního systému Nanoimplant. Na videozáznam je možné se podívat stažením souboru VIDEO NANOIMPLANT viz. níže.

Implantáty jsou dodávány ve sterilní PP lahvičce na titanovém držáku. Víčko lahvičky je opatřeno barevným insertem, který indikuje délku intraosseální části implantátu shodně, jako u implantátu 2,4 mm. Žlutá - A08T-8mm, bílá - A10T-10mm, modrá - A12T-12mm, červená A14-14mm. Sterilizace je prováděna gama zářením.

Vysoké listy závitu s drážkami po obvodě, které vytváří samořezný efekt, drsností povrchu srovnatelnou s velikostí buněk a kónický tvar intraosseální části společně s rozdílnou geometrií preparované štoly a fixtury, způsobují kondenzaci kosti a vytváří tak relativně vysokou primární retenci implantátu po zavedení. Asi 70-80% implantátu je okamžitě zatěžováno díky výborné primární stabilitě.

Ultratenký Nanoimplant R - má průměr intraoseeální části 2,0 mm a je určen ke stejnému použití, jako průměry 2,4 a 3,5 mm. Slouží jako plnohodnotný pilíř! Lze zavést do míst s transverzálním rozměrem kosti od 4,0 mm.

Dvoudobý Nanoimplant D je vyráběn ve velikostech 8, 10, 12 a 14 mm a v provedení průměru itraosseální části 2,4 a 3,5 mm. Abutmenty jsou kónické, angulované 10 stupňů a kulové attachmenty včetně matric.

Nanoimplant® T - Thick - má průměr intraosseální části 3,5 mm, gingivální a protetická část je shodná s implantátem Nanoimplant® 2,4 mm. Tlusté implantáty jsou vyráběny v délkách intraossální části 8, 10, 12 a 14 mm a jsou označeny A08T, A10T, A12T a A14T.
Implantáty T jsou vhodné ve všech indikačních případech pro implantát průměru 3,5 mm, zvláště pak do horní čelisti, do poextrakčních ran, do postranních úseků maxilly a vhodné jsou i pro sinus lift.
K instrumentariu pro Nanoimplant® 2,4 je nutné doobjednat N136T - preparační vrták 3,5 a kalibrační měrku N166T. Postup zavedení je shodný s postupem pro implantát 2,4. Doporučuje se začít preparaci vrtákem N166 (2,4 mm) a dokončit N166T (3,5mm).

Maxillární implantát Nanoimplant® MX - je určen do horní čelisti a v případech nedostatečné density kosti. Vychází z implantátu NANOIMPLANT® průměru 2,4 mm. Intraosseální část je vybavena vyšším závitem, který zvyšuje celkovou plochu implantátu a tím dochází ke zvýšení primární retence. V řídké kosti je předpoklad pro dokonalejší vhojení. K implantátu je dodáván speciální preparační vrták. 

Podrobné informace jsou uvedeny v katalogu, který je uveden v sekci KATALOG. Informace o nanostrukturním titanu, srovnání s komerčně čistým titanem, biologické testy, indikační šíře Nanoimplantu včetně zkušeností se zaváděním a nejnovější srovnávací testy lze nalézt v sekci PUBLIKACE. Velké množství fotografií, snímků RTG a OPG dokumentuje praktické zkušenosti stomatologů ze státních i privátních pracovišť. Dokumenty řešených případů se zubními implantáty Nanoimplant® jsou vystaveny v sekci PRAXE. Lékaři, uvedeni v této sekci, se svými referencemi soustavně podílejí na vývoji systému.

Hlavní část výzkumu a vývoje Implantačního systému Nanoimplant® je prováděna ve spolupráci s prim. MUDr. D. Hrušákem, PhD., zástupcem přednosty Stomatologické kliniky FN Plzeň, prof. Ing. J. Petruželkou, CSc. ved. Institutu tváření, FS, VŠB - Technická univerzita Ostrava a prof. R. Z. Valievem, CSc., ved. Institutu fyziky a moderních materiálů, Technická univerzita letectví, Ufa, Ruská Federace.
Implantát průměru 2,0 mm byl vyvinut ve spolupráci s desetičlenným evropsko-ruským výzkumným konsorciem v rámci programu 7FP projektu ViNaT, který byl dotovaný Evropskou komisí a Ruskem.

 

« zpět na předchozí stránku

  • NANOIMPLANT T
  • Nanoimplant

Nadpis Popis Přidáno
timplant_web_cz4wmv_cs.wmv VIDEO NANOIMPLANT 07.01.2009
nanot_letakf_cs.pdf Kompletní informace o NANO T 20.09.2010
Stomatolog

Přečtěte si obsah určený především pro odborníky.Přečíst víc

Pacient

Přečtěte si obsah určený především pro pacienty.Přečíst víc