http://www.timplant.cz

Návštěva z USA

Desetiletá spolupráce bez osobního kontaktu byla konečně završena schůzkou na půdě firmy Timplant s.r.o. v Ostravě. Terry C. Lowe, PhD. , profesor v oblasti výzkumu na Univerzitě v Koloradu, šéf divize Metallicum v Manhattan Scientifics Inc. ze Santa Fé a hlavně jeden ze dvou autorů patentů na výrobu objemového nanostrukturního titanu, přijel do Ostravy projednat záležitosti okolo nanostrukturního titanu a jeho slitin a požádat o pomoc v oblasti urychlení rozšíření implantátů z nanostrukturního titanu v Americe. Terry přiznal, že jako jediní máme největší zkušenosti s aplikací nanostrukturního titanu na světě a naše zkušenosti by mohly přispět k urychlení rozvoje nanoimplantátů v Jižní a v Severní Americe.

Byli jsme informování o záměrech Mnahattan Sci. v oblasti výroby objemových nanoslitin na bázi titanu v nejbližším období.  Bylo také konstatováno, že díky naší spolupráci s druhým vlastníkem patentu prof. Ruslanem Z. Valievem, CSc. , vyrábí rusové kvalitní nanostrukturní titan pro medicínské aplikace už od roku 2009 a spolupráce  s Ruskou Ufou je na velmi dobré úrovni. Bylo sděleno, že díky našim - Českým i Slovenským lékařům je možné dílčí výsledky prezentovat v zahraniční a ukázat světové nano veřejnosti, že se podařil výrobek Nanoimplant na vysoké technické úrovni, který zatím i přes veškerou snahu, USA doposud v takové míře nemá. Terry nám sdělil, že pár implantátů z nTi je už zavedeno v USA a Kanadě. Na závěr setkání Terry nabídl pomoc při případných jednáních s Americkými firmami, které by měly, dle jeho názoru, následovat v nejbližším období. Možná je náhodou, že návštěva Terryho byla jen 2 týdny po desátém výročí zavedení prvních nanoimplantátů na světě primářem D. Hrušákem, PhD. v Plzni a on byl první člověk v zahraničí, který fotky ze zavedení obdržel.

 

Pozn.: Prof. Ruslan Z. Valiev, CSc. Návštívil Timplant s.r.o. v Ostravě už vícekrát za účelem konzultací a vytvoření návrhu na další společný výzkum v oblasti aplikace nTi v medicíně. Díky tomuto vědci jsme měli možnost účastnit se výzkumu, participovat na několika zahraničních článcích, setkáních, účasti v mezinárodním grantu Evropa vs. Rusko apod., kde jsme mohli prezentovat výsledky Českého výzkumu.

 

« zpět na předchozí stránku

  • Terry C. Lowe v Ostravě
  • Ruslan Z. Valiev v Ostravě
Stomatolog

Přečtěte si obsah určený především pro odborníky.Přečíst víc

Pacient

Přečtěte si obsah určený především pro pacienty.Přečíst víc