http://www.timplant.cz

Nanoimplant™ - jednoduchý, rychlý, spolehlivý a nanostrukturní.

První dentální implantát z nanostrukturního titanu na světě

Použitý nanostrukturní titan je čistoty 99%. Vyznačuje se mimořádnými mechanickými vlastnostmi. Průměr Nanoimplantu je 2,0; 2,4 a 3,5 mm. Jeho pevnost je ekvivalentní pevnosti implantnátu 3,5 mm! Kuželový tvar intraosseální části délek 8, 10, 12 a 14 mm s vysokým závitem (poměr závitu k válcovému průměru je 1,29!) je zakončen leštěnou gingivální částí, nad kterou je kuželová nadstavba. K Nanoimplantu je dodáván protetický implantát a otislovací čepičky. Instrumentarium je ve složení slizniční trepan, kulový vrták, preparační vrták, kalibrační měrka, zaváděcí klíč, račna a pinzeta.
Implantát Nanoimplant® lze použít jako samostatný plnohodnotný pilíř v horní i dolní čelisti. Tento implantát se na rozdíl od známých miniimplantátů neláme.

První Nanoimplanty byly zavedeny a ihned zatíženy v r. 2005 p. prim.MUDr. D. Hrušákem, PhD. na stomatologické klinice v Plzni.

Demonstrace, operace a protetika jsou jednotlivé části videozáznamu, který byl pořízen za účelem výuky Implantačního systému Nanoimplant. Na videozáznam je možné se podívat  ZDE nebo v NOVINKÁCH na úvodní stránce.

Implantáty jsou dodávány ve sterilní PP lahvičce na titanovém držáku. Víčko lahvičky je opatřeno barevným insertem, který indikuje délku intraosseální části implantátu shodně, jako u implantátu 2,4 mm. Žlutá - A08T-8mm, bílá - A10T-10mm, modrá - A12T-12mm, červená A14-14mm. Sterilizace je prováděna gama zářením.

Vysoké listy závitu s drážkami po obvodě, které vytváří samořezný efekt, drsností povrchu srovnatelnou s velikostí buněk a kónický tvar intraosseální části společně s rozdílnou geometrií preparované štoly a fixtury, způsobují kondenzaci kosti a vytváří tak relativně vysokou primární retenci implantátu po zavedení. Asi 70-80% implantátu je okamžitě zatěžováno díky výborné primární stabilitě.

Ultratenký Nanoimplant R - má průměr intraoseeální části 2,0 mm a je určen ke stejnému použití, jako průměry 2,4 a 3,5 mm. Slouží jako plnohodnotný pilíř! Lze zavést do míst s transverzálním rozměrem kosti od 4,0 mm.

Dvoudobý Nanoimplant D je vyráběn ve velikostech 8, 10, 12 a 14 mm a v provedení průměru itraosseální části 2,4 a 3,5 mm. Abutmenty jsou kónické, angulované 10 stupňů a kulové attachmenty včetně matric.

Nanoimplant® T - Thick - má průměr intraosseální části 3,5 mm, gingivální a protetická část je shodná s implantátem Nanoimplant® 2,4 mm. Tlusté implantáty jsou vyráběny v délkách intraossální části 8, 10, 12 a 14 mm a jsou označeny A08T, A10T, A12T a A14T.
Implantáty T jsou vhodné ve všech indikačních případech pro implantát průměru 3,5 mm, zvláště pak do horní čelisti, do poextrakčních ran, do postranních úseků maxilly a vhodné jsou i pro sinus lift.
K instrumentariu pro Nanoimplant® 2,4 je nutné doobjednat N136T - preparační vrták 3,5 a kalibrační měrku N166T. Postup zavedení je shodný s postupem pro implantát 2,4. Doporučuje se začít preparaci vrtákem N166 (2,4 mm) a dokončit N166T (3,5mm).

Maxillární implantát Nanoimplant® MX - je určen do horní čelisti a v případech nedostatečné density kosti. Vychází z implantátu NANOIMPLANT® průměru 2,4 mm. Intraosseální část je vybavena vyšším závitem, který zvyšuje celkovou plochu implantátu a tím dochází ke zvýšení primární retence. V řídké kosti je předpoklad pro dokonalejší vhojení. K implantátu je dodáván speciální preparační vrták. 

Podrobné informace jsou uvedeny v katalogu, který je uveden v sekci KATALOG. Informace o nanostrukturním titanu, srovnání s komerčně čistým titanem, biologické testy, indikační šíře Nanoimplantu včetně zkušeností se zaváděním a nejnovější srovnávací testy lze nalézt v sekci PUBLIKACE. Velké množství fotografií, snímků RTG a OPG dokumentuje praktické zkušenosti stomatologů ze státních i privátních pracovišť. Dokumenty řešených případů se zubními implantáty Nanoimplant® jsou vystaveny v sekci PRAXE. Lékaři, uvedeni v této sekci, se svými referencemi soustavně podílejí na vývoji systému.

Hlavní část výzkumu a vývoje Implantačního systému Nanoimplant® je prováděna ve spolupráci s prim. MUDr. D. Hrušákem, PhD., zástupcem přednosty Stomatologické kliniky FN Plzeň, prof. Ing. J. Petruželkou, CSc. ved. Institutu tváření, FS, VŠB - Technická univerzita Ostrava a prof. R. Z. Valievem, CSc., ved. Institutu fyziky a moderních materiálů, Technická univerzita letectví, Ufa, Ruská Federace.
Implantát průměru 2,0 mm byl vyvinut ve spolupráci s desetičlenným evropsko-ruským výzkumným konsorciem v rámci programu 7FP projektu ViNaT, který byl dotovaný Evropskou komisí a Ruskem.

 

« zpět na předchozí stránku

  • NANOIMPLANT R, průměr 2,0 mm
  • MAXILLÁRNÍ IMPLANTÁT
  • NANOIMPLANT T
  • Nanoimplant

Nadpis Popis Přidáno
nanot_letakf_cs.pdf Kompletní informace o NANO T 20.09.2010
Stomatolog

Přečtěte si obsah určený především pro odborníky.Přečíst víc

Pacient

Přečtěte si obsah určený především pro pacienty.Přečíst víc